Home
SFP
Opleiding
Werk
Vacatures
 
Vacature opgeven
 
Mailing vacatures
 
Vrijwilligerswerk
 
Ervaringsbewijs
 
Loopbaanbegeleiding
 
Loopbaanbegeleiding dansers
 
Jobcoaching
 
Herstructurering
 
Diversiteit
Organisaties
Diversiteitsplannen
Documentatie
Jobkanaal
Projecten in de sector
 
Info
 
Nieuws
Diversiteitsplannen

  Wat is een Diversiteitsplan? Wat is een Clusterdiversiteitsplan? Wat is een Instap- en Groeiplan? Algemene modaliteiten

Een Diversiteitsplan, Clusterdiversiteitsplan, Instap- of Groeiplan kan op een planmatige manier discriminerende drempels wegnemen en/of voorzieningen scheppen die de verticale en horizontale mobiliteit van kansengroepen op de arbeidsmarkt vergroten en hun voortijdige uitstroomkansen verminderen.


Wat is een Diversiteitsplan?

Een Diversiteitsplan houdt in dat er een beknopt actieplan op maat wordt opgesteld, afgestemd op de behoeften van de organisatie. Dit plan omvat vier stappen:
- wat is het probleem dat we willen aanpakken,
- wat zijn de belangrijkste oorzaken ervan,
- welke remedies kunnen daar voor worden ingezet,
- en tenslotte hoe zullen de acties worden uitgevoerd en geëvalueerd en wat is hun indicatieve timing (= uitvoeringsplan).

Het is niet nodig om een allesomvattend lange termijnplan op te stellen om voor subsidie in aanmerking te komen: een planmatige aanpak, waarbij het doorlopen van de vier stappen tot enkele samenhangende, concrete acties leiden, volstaat. Wel moet worden aangegeven welke concrete objectieven worden voorop gesteld op het vlak van instroom, doorstroom en/of opleiding van werkzoekenden of werknemers uit de kansengroepen.
Ook een noodzakelijk onderdeel van de subsidieaanvraag is de begroting. De geschatte kostprijs (in euro) per actie wordt gegeven, uitgesplitst in loonkosten en werkingsmiddelen. Er zal gevraagd worden om bij het inhoudelijke en financiële eindverslag de effectief gemaakte kosten te bewijzen.

Een Diversiteitsplan moet minimum een looptijd van 12 maanden hebben en kan maximaal 24 maanden duren. De looptijd kan niet verlengd worden. Uiterlijk één maand na het verstrijken van de helft van de looptijd moet een beknopt tussentijds rapport (alleen inhoudelijk) worden bezorgd aan de administratie Werkgelegenheid. Daarvoor is er een modelformulier voorhanden. Nadien volgt nog een eindrapport.

Bij een gunstige beslissing over het dossier heeft men recht op een tussenkomst van 2/3 in de uitgaven voor de uitvoering van het Diversiteitsplan, tot een maximum van € 10.000.


Wat is een Clusterdiversiteitsplan?

Bij een Clusterdiversiteitsplan is er sprake van 1 promotor, 1 aanvraag, maar meerdere organisaties die elk een diversiteitsplan indienen.
De diversiteitsplannen van de verschillende organisaties zijn ongeveer gelijklopend.
De promotor zorgt voor de verdeling van de middelen over de deelnemende organisaties. Indien de promotor niet enkel ‘trekker’ is, kan deze zelf ook middelen verkrijgen.
Per deelnemende participant kan een subsidie verkregen worden van maximum € 3000 met een maximum van 2/3.
De looptijd bedraagt 12, 18 of 24 maanden.

Wat is een Instap- en Groeiplan?

Een Instapplan is ter voorbereiding van een Diversiteitsplan en is kleiner van opzet. Er dient wel aangegeven te worden wat er nadien zal opgezet worden bij het uitwerken van het Diversiteitsplan.
Een Groeiplan daarentegen is het vervolg op een Diversiteitsplan en bestaat uit een beredeneerde actie. Daarbij zijn blijvende effecten en verankering binnen de organisatie noodzakelijk.
Het Instap- en Groeiplan bestaat uit twee delen: een kort aanvraagformulier en een eindrapportage.
De helft van de kosten wordt terugbetaald met een maximum van € 2500.
De looptijd bedraagt 6 of 12 maanden.

Algemene modaliteiten

Het aanvraagformulier voor de verschillende plannen wordt ingediend bij de Sociaal-Economische Raad van de Regio (SERR). Na gunstig advies van de SERR en de administratie Werkgelegenheid volgt een goedkeuring van de Vlaamse minister van Tewerkstelling. De subsidie wordt uitbetaald op basis van de effectief gemaakte kosten en na de afronding van de acties. Bedrijven en instellingen die een subsidie-aanvraag indienen, engageren zich tot het verder zetten van het diversiteitsbeleid na de subsidieperiode.
Op het einde van de subsidieperiode wordt een Diva (diversiteitsaudit) afgenomen, die concrete suggesties oplevert om het diversiteitsbeleid voort te zetten en te verfijnen.

Bij het opmaken en uitvoeren van één van de plannen en bij het invullen van het aanvraagformulier kan men beroep doen op de gratis ondersteuning van de SERR-projectontwikkelaars diversiteit.

De plannen kunnen doorlopend ingediend worden bij de administratie Werkgelegenheid, aangevuld met het advies van de SERR.

een HolonCom Xtrasite